Dla golena Ozzy`ego
:...Forum dla wstrzaśnietych ramatem psa, który nie dał sie złamać!...:
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Dla golena Ozzy`ego Strona Główna
->
Psie rasy
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
o demolki
----------------
Nasi Ulubiency
Psy
Regulamin Harnasia-administratora forum
Regulamin Dody18
Yorkshire terrier
Nowe kategorie
pogadajmy :P
222
II FCI
4 łapy pies kudłaty
Galeria
Psie rasy
Koty
~ Jeżeli zapomniałem... ~
Regulamin Dody18
Bolończyk
Nowe watki
Forum o szpicach i owczarkach
III FCI
Psi humor
Gryzonie
Inne fora
Regulamin Rain
Nowi członkowie
Owczarek niemiecki
Blink marker
IV FCI
Gdy pogoda jest pod psem...
Sport
Regulamin Rain - do działu konie
Regulamin Wanilki
Które dzialy skasowac?
Golden retriver
V FCI
Wywąchane
Gry słowne itp.
Zegarek
Labrador retriver
VI FCI
Kącik miłosnikow ras...
Dzikie zwierzaki
Aktywnosc forumowiczów
Jakie jeszcze rasy sa wam bliskie?
Kto obchodzi dziś imieniny?
VII FCI
Konkursy
Nie na temat
VIII FCI
~ Nintendogs ~
IX FCI
Psie sporty
Nasze wirtualne zwierzaki
X FCI
Gadanina 2 lub wiecej forumowiczów, którz..
Pokemon
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Krokusek
Wysłany: Sob 19:26, 26 Sie 2006
Temat postu:
Owczarek szetlandzki
I grupa FCI - psy pasterskie
Kraj pochodzenia
Wielka Brytania
Wygląd
Mały, długowłosy pies, o efektownym wyglądzie, proporcjonalnie zbudowany i harmonijny w ruchu. Charakterystyczna bujna kryza i grzywa. Ma wszelkie cechy, które czynią z niego doskonałego psa owczarskiego.
Wielkość
Wzrost: idealny dla psa - 37 cm, dla suki 35,5 cm. Dopuszczalna tolerancja nie więcej niż 2,5 cm w górę lub w dół.
Szata
Podwójna złożona z długich włosów, twardych i prostych. Podszerstek miękki, krótki i gęsty. Bogaty kołnierz i kryza. Na przednich kończynach występuje gęste pióro, tylne także mocno owłosione, ale poniżej stawu skokowego włos jest krótszy i przylegający. Na części twarzowej głowy sierść krótka. Ogon dobrze owłosiony.
Maść
Śniada, tricolor, marmurkowa (blue-merle), czarno-biała.
Głowa[b/]
Szlachetna w wyrazie, oglądana z góry i z boku ma kształt wydłużonego, tępego klina zwężającego się od uszu do wierzchołka nosa. Czaszka płaska, umiarkowanie szeroka między uszami, bez wyraźnego guza potylicznego. Czaszka i kufa jednakowej długości. Stop lekko zaznaczony, ale wyraźny. Nos, fafle i brzegi warg czarne. Zgryz nożycowy.
[b]Oczy
Średniej wielkości, skośnie osadzone, w kształcie migdałów, ciemnobrązowe (u odmiany marmurkowej oczy mogą być błękitne lub błękitno nakrapiane.
Uszy
Umiarkowanie szerokie u podstawy, małe, osadzone blisko siebie. W spoczynku złożone do tyłu, gdy pies jest pobudzony - półstojące, załamane w 1/3 wysokości i skierowane końcami do przodu.
Tułów
Jego długość nieznacznie przekracza wysokość w kłębie. Klatka piersiowa głęboka, sięgająca do łokci. Żebra dobrze zaokrąglone, w dolnej połowie nieco spłaszczone, aby zapewnić swobodny ruch. Grzbiet prosty, zad łagodnie opadający.
Kończyny przednie
Oglądane z przodu proste i muskularne, o mocnej kości. Śródręcze mocne i sprężyste. Łopatki skośnie ustawione. Staw barkowy dobrze kątowany. Ramię i łopatka mniej więcej jednakowej długości. Stopy owalne, palce wypukłe i zwarte.
Kończyny tylne
Uda szerokie i muskularne. Kości udowe tworzą z miednicą kąt prosty. Staw kolanowy z wyraźnym kątowaniem. Śródstopie ustawione prosto. Stopy jak u kończyn przednich.
Ogon
Nisko osadzony, sięga do stawu skokowego, bogato owłosiony, z lekkim wygięciem ku górze. W ruchu wzniesiony, ale nigdy ponad linię grzbiet.
Krokusek
Wysłany: Nie 10:29, 30 Kwi 2006
Temat postu:
Beagle
grupa FCI 6- psy mysliwskie
Kraj pochodzenia
Wielka Brytania
Wygląd
Pies średniej wielkości, o mocnej, krępej, ale szlachetnej budowie; nie może być ociężały.
Wielkość
Minimalna wysokość w kłębie 33 cm, maksymalna 40 cm.
Szata
Włos krótki i gęsty, odporny na zmienne warunki atmosferyczne.
Maść
Tricolor lub beacolor
Głowa
Średniej wielkości, mocna, ale nie ciężka, bez zmarszczek i fałd; mózgowioczaszka lekko wysklepiona, średniej szerokości, z nieznacznym guzem potylicznym; stop wyraźnie zaznaczony; kufa nie spiczasta; nos czarny, u psów jasno umaszczonych może być jaśniejszy; zgryz nożycowy.
Oczy
Dosyć duże, nie osadzone głęboko, ani zbyt wyłupiaste, szeroko rozstawione, o łagodnym wyrazie; kolor ciemnobrązowy lub orzechowy.
Uszy
Długie, nisko osadzone, z zaokrąglonymi końcami, zwisające wzdłuż policzków.
Tułów
Grzbiet prosty; klatka piersiowa głęboka, sięga poniżej łokci; żebra dobrze wysklepione i zachodzące daleko do tyłu; lędźwie krótkie i mocne; brzuch niezbyt podkasany.
Kończyny przednie
Proste, stabilnie ustawione pod klatką piersiową, dobrze umięśnione; łopatki dobrze kątowane; łokcie mocne, nie odstające ani zbyt mocno przylegające; stopy silne, palce zwarte.
Kończyny tylne
Uda muskularne; stawy kolanowe dobrze kątowane; stawy skokowe mocne, nisko umieszczone; stopy jak u kończyn przednich.
Ogon
Mocny, średniej długości, wysoko osadzony; noszony wesoło, ale nie zakręcony ponad grzbietem; dobrze porośnięty włosem, szczególnie na spodniej stronie.
Harnaś
Wysłany: Wto 13:54, 24 Sty 2006
Temat postu:
K r ó t k i r y s h i s t o r y c z n y
Ta chińska rasa istnieje od setek lat w prowincjach nadbrzeżnych Morza Południowochińskiego. Miasto Dialak w prowincji Kwun Tung prawdopodobnie jest miejscem pochodzenia rasy.
W y g l ą d o g ó l n y
Aktywny, zwarty pies średniej wielkości, o kwadratowej sylwetce. Pofałdowana skóra na czaszce i kłębie, małe uszy i "hipopotamia" kufa nadają mu unikalny wygląd. Psy większe i mocniejsze niż suki.
I s t o t n e p r o p o r c j e
Wysokość w kłębie Shar Peia jest niemal równa długości ciała, mierzonego od łopatki do guza kulszowego, zwłaszcza u psów. Długość kufy jest niemal równa długości czaszki.
U s p o s o b i e n i e
Pies opanowany, niezależny, wierny, przywiązany do swojej rodziny.
G ł o w a
Raczej duża w stosunku do wielkości tułowia. Skóra na czole tworzy zmarszczki przechodzące na policzki i niżej tworząc podgardle.
MOZGOCZASZKA:
Czaszka: Płaska i szeroka.
Stop: Umiarkowany.
TRZEWIOCZASZKA:
Nos: Duży i szeroki, pożądany czarny, ale każdy kolor dopuszczalny stosownie do umaszczenia. Szerokie, rozwarte nozdrza.
Kufa: Charakterystyczna dla rasy. Szeroka od nasady do wierzchołka nosa, nigdy zbieżna. Wargi i kufa dobrze wypełnione. Wybrzuszenie u nasady nosa dopuszczalne.
Pysk: Pożądane niebiesko-czarne - język, podniebienie, dziąsła i wargi. Różowe plamy na języku dopuszczalne. Cały język różowy w wysokim stopniu niepożądany. U psów o jasnym umaszczeniu cały język jest jednolicie lawendowy.
Szczęki/zęby: Szczęki mocne, dokładny zgryz nożycowy, tzn. górne siekacze szczelnie przykrywają dolne i są pionowo ustawione w szczękach. Wypełnienie dolnej wargi nie powinno być na tyle duże aby wpływało na zgryz.
Oczy: Ciemne, w kształcie migdałów, o groźnym wyrazie. Jaśniejsze oczy dopuszczalne przy jasnym umaszczeniu. Skóra, fałdy i włosy otaczające oczy nie mogą zaburzać funkcjonowania oczu i powiek. Jakikolwiek ślad podrażnienia gałki ocznej, spojówki albo powiek w wysokim stopniu niepożądany. Oczy wolne od entropium.
Uszy: Bardzo małe, dość grube, w kształcie trójkątów równobocznych, lekko zaokrąglone na końcach, wysoko osadzone, końcówki skierowane w stronę oczu, osadzone dokładnie nad nimi, szeroko, przylegające do czaszki. Stojące uszy w wysokim stopniu niepożądane.
S z y j a
Średniej długości, mocna, dobrze osadzona na łopatkach. Luźna skóra pod szyją, ale nie przesadnie.
T u ł ó w
Fałdy skóry na tułowiu u dorosłego psa w wysokim stopniu niepożądane, oprócz fałd na kłębie i u nasady ogona, gdzie są one umiarkowanie wykształcone.
Linia górna: Lekko opadająca za kłębem; dalej wznosi się nieznacznie do lędźwi.
Grzbiet: Krótki, mocny.
Lędźwie: Krótkie, szerokie, lekko wysklepione.
Zad: Raczej prosty.
Klatka piersiowa: Szeroka i głęboka.
Linia dolna: Lekko uniesiona w partii lędźwiowej.
O g o n
Gruby i okrągły u nasady, stopniowo zwężający się do końca. Bardzo wysokie osadzenie ogona jest cechą charakterystyczną rasy. Może być noszony wysoko i zakręcony, ściśle skręcony albo słabo zwinięty noszony na boku. Brak lub skrócenie ogona w wysokim stopniu niepożądane.
K o ń c z y n y p r z e d n i e
Proste, średniej długości, o mocnym kośćcu. Skóra na przednich kończynach bez śladu fałd.
Łopatki: Umięśnione, ustawione ukośnie.
Nadgarstki: Lekko pochylone, mocne i elastyczne.
K o ń c z y n y t y l n e
Umięśnione, mocne, umiarkowanie katowane, oglądane z tyłu prostopadle ustawione do podłoża i równolegle do siebie. Fałdy skóry na udzie i podudziu, śródstopiu podobnie jak zgrubienia skóry na stawach skokowych niepożądane.
Pięty: Nisko ustawione.
Łapy: Średniej wielkości, zwarte, nie płaskie. Palce dobrze wysklepione. Na tylnych łapach brak ostróg.
R u c h
Pożądanym ruchem jest kłus. Krok swobodny, wyważony, dynamiczny długim wykrokiem, mocnym napędem tylnych kończyn. Łapy stawiane nieco zbieżnie przy zwiększonej szybkości. Sztywny krok niepożądany.
S z a t a
WŁOS: Charakterystyczny dla rasy: krótki, szorstki i szczeciniasty. Włos jest prosty i nastroszony, ale na kończynach najczęściej przylegający. Brak podszerstka. Włos różnej długości od l do 2,5 cm. Nigdy nie korygowany.
UMASZCZENIE: Wszystkie jednolite kolory oprócz białego dopuszczalne. Ogon i tylna strona ud może być jaśniejsza. Ciemniejszy odcień na grzbiecie i na uszach dopuszczalny.
W i e l k o ś ć
Wzrost: 44-51 cm w kłębie (17,5-20 in).
W a d y
Każde odstępstwo od wzorca należy traktować jako wadę. Jej ocena powinna być proporcjonalna do stopnia tego odstępstwa.
POWAŻNE WADY:
Zgryz inny niż nożycowy (niewielki tyłozgryz dopuszczalny).
Niewypełniona kufa.
Plamisty język (nie dotyczy różowych plam).
Duże uszy.
Nisko osadzony ogon.
Włos dłuższy niż 2,5 cm.
WADY DYSKWALIFIKUJĄCE:
Płytka kufa z wyraźnym tyłozgryzem; przodozgryz.
Cały różowy język.
Dolna warga zawinięta tak, że zakłóca prawidłowość zgryzu.
Okrągłe, wyłupiaste oczy. Entropium, ektropium.
Skóra, fałdy albo włosy zakłócające normalne funkcjonowanie oczu.
Stojące uszy.
Skrócony ogon lub jego brak.
Ciężkie fałdy skóry na tułowiu (oprócz kłębu i nasady ogona) i kończynach.
Niejednomaściste umaszczenie (albinotyczne, pręgowane, łaciate, czarne podpalane, czaprakowe).
U w a g a
Psy muszą mieć dwa, normalnie rozwinięte jądra, w pełni usytuowane w mosznie.
Jakakolwiek widoczna ingerencja chirurgiczna (zwłaszcza dotycząca warg i powiek) powoduje, że pies nie podlega ocenie.
Doda18
Wysłany: Wto 19:48, 20 Gru 2005
Temat postu:
BOLONCZYK=]
-waga od 1kg do 6kg
-pochodzenie -wlochy
-gr.IX FCI nr.196
-masc:czystobiala
-wrazenie:maly,krepy, o zwartej budowie,okryty snieznobiala szata,dluga i puszysta.
-charakter:spokojny,wierny
-wada:czesac 2 razy dziennie po ok.20 min.=[
Harnaś
Wysłany: Śro 17:14, 07 Gru 2005
Temat postu: Katalog psich ras
Piszemy rasy psów Regulamin nie piszemy tych samych ras kilka razy i zawsze piszemy notke w której jest : W ktorej grupie FCI jest i ile wazy i oczywiscie opis charakteru
Start
Owczarek podhalański - I FCI waga: do 60 kg, Dla rodziny bardzo oddany, dla obcych : juz nie zyją !!!
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin